Altay Dağıtım Hakkında

1998 yılında o güne kadar uygulanan açık su satışının yerini alacak olan damacanalar Türkiye’de üretilmeden önce aparatlarını ithal yolu ile Türkiye’ye getiren ve dağıtımını yapan Altay Dış Tic.Ltd.Şti. 1999 yılında ilk üretilen yerli ürünlerin dünya standartlarına ulaştırılması için yoğun çaba harcamış, yerli sanayicimizin yüksek standartlarda üretim yapması konusunda dış verileri ve talepleri değerlendirerek bugün en iyi ürünlerin piyasaya sunulmasında öncü olmuştur.

Altay Uluslar arası Elektrik Elektronik Su ve Su Mak.Dağ.Tur.ve Dış Tic.Ltd.Şti. 1967 yılında faaliyete başlayan Altay Kitap Dağıtımı ve Pazarlama’nın bir kolu olarak 1998 yılı şubat ayında kurulmuştur. Altay Kitap Dağıtım 1994 yılında Türkiye de ‘Yılın Dağıtımcısı’ ödülünü almış, yılların vermiş olduğu tecrübe, dürüstlük, kaliteli hizmet ve satılan ürünün arkasında durabilmek düsturu Altay Dış Tic.Ltd.Şti. nin de en temel çalışma prensibi olmuştur.


Altay markası Türkiye piyasasına manuel su pompalarının tanıtımında öncülük yapan bir firmadır. Yurt için de son 5-6 yıldır merdiven altı çalışan, piyasadan topladığı hurda plastikten pompa yapan firmaların artması kalitesiz ve sağlıksız pompaların hızla artmasına sebep olmuştur. Ambalajlı içme suyu sektörünün çoğalması neticesin de talep tercihi olarak gördüğümüz bu gelişme neticesinde yurt dışı piyasalarına ağırlık verilmesi uygun görülmüştür.

Satışının %70'ni yurt dışına ihraç eden şirketimiz Rusya, Polonya, Ukrayna, Litvanya, Özbekistan, İngiltere, Almanya, Moldoya, Cameroon gibi ülkeler başta olmak üzere çeşitli ülkelere ihracat yapmaktadır.

Yurt içinde Erikli ,Nestle, Alaçam, Hayat, Aroma, Gümüş gibi ambalajlı su sektöründe Türkiye de öncü olmuş şirketlerine kendi marka ve talep ettikleri şekilde pompa üretimi ve satışı yapılmaktadır. İzmir merkezli olan ve aktif rut sistemi ile çalışan şirketimiz, e-mail ve telefon yolu ile de aldığı siparişleri Türkiye de pompa satmak isteyen herkese ve her yere gönderebilmektedir.

Akplast Hakkında

Akplast Kalıp ve Plastik San. ve Tic. Ltd. Şti. 2002 yılında işletme İzmir Karabağlar da kalıp ve plastik sektöründe üretim yapmak için kurulmuştur. Ağırlık olarak manuel su pompası üzerinde Ar Ge ve üretim çalışmaları yaparken,2003 yılında Altay firması ile imzaladığı fason üretim sözleşmesi ile Altay markalı su pompalarını üretmeye başlamış artan üretim kapasitesi neticesinde Karabağlardaki atölyesinden Kısık’a taşınmıştır.2005 yılında Altay Dış Tic.Ltd.Şti. tarafından satın alınan şirket 2010 yılında şu anda ki üretim tesisi olan Pancarda ki 2000 m2 kapalı alana, 1000 m2 de açık alana sahip fabrikaya taşınmıştır.

Yine aynı yıl İZKA ile ortaklaşa yapılan ‘Kaliteli Suya Kaliteli Pompa’ projesi ile faydalandığı Hibe desteği ile yeni model enjeksiyon makinesi alımı gerçekleşmiş, bu alış ile makine parkurunda ki diğer bütün makinaların yeni teknolojiye göre yenilenmesi ayağı başlamış 2012 yılında da tesisimizde eski sistem makine kalmamıştır.

Ambalajlı içme suyu sektörüne yönelik üretim gösteren şirketimizin temel misyonu; sağlıklı, pratik, dayanıklı ve ekonomik ürünleri nihai tüketiciye ulaştırmaktır.